Uwaga! Już 16 czerwca nastąpi zmiana adresu siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Prosimy o kierowanie korespondencji na nowy adres:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa


Strona, którą oglądasz jest statyczną, archiwalną wersją serwisu. Żadne elementy dynamiczne (np. wyszukiwarki) nie funkcjonują. (Zamknij komunikat)

Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy

Aktualności

"Fundusz Stypendialny SCIEX - program entuzjastów nauki"

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą publikacją pod tytułem "Fundusz Stypendialny SCIEX - program entuzjastów nauki". W publikacji zostały przedstawione szczegółowe informacje na temat realizowanego programu SCIEX w Polsce i w Europie, a także sylwetki stypendystów i historie sukcesu.

Zapraszamy do lektury:

→ Wersja polska

→ Wersja angielska
"Groźny narcyz"

W najnowszym numerze kwartalnika FRSE "Europa dla Aktywnych" ukazał się artykuł Jagny Kaczanowskiej pod tytułem "Groźny narcyz". Artykuł opisuje projekt dotyczący badań osobowości narcystycznej. Do grupy badaczy dołączyła właśnie Polka: dr Anna Czarna z Uniwersytetu Jagiellońskiego, której roczny staż naukowy jest finansowany w ramach Funduszu Stypendialnego SCIEX.

→ Zapraszamy do lektury
Swiss Innovation Day

Z okazji oficjalnej wizyty w Polsce Sekretarza Stanu ds. Edukacji, Badań i Innowacji, dr. Mauro Dell’Ambrogio, w imieniu Ambasady Szwajcarii mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję

Swiss Innovation Day, która odbędzie się 9 czerwca 2015 roku w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

→ więcej informacji
Nabory wniosków zakończone

Informujemy, iż odbyły się już wszystkie nabory w ramach Funduszu Stypendialnego Sciex-NMSch. Obecnie realizowane są projekty, dla których zostało przyznane dofinansowanie. Dla Polski w chwili obecnej nie są przewidziane kolejne nabory w ramach funduszu.


Gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy owocnych badań!
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, radosnego, wiosennego nastroju i serdecznych spotkań w gronie rodziny życzy Fundusz Stypendialny Sciex
Trzecie spotkanie stypendystów Sciex w Zurychu

16 października 2013 na Uniwersytecie w Zurychu odbyła się ostatnia konferencja Sciex Fellows. Podczas spotkania stypendyści mogli podzielić się swoimi sukcesami i doświadczeniami z przeprowadzonych badań w Szwajcarii.

- Program spotkania wraz z prezentacjami

- Sylwetki stypendystów Sciex

- Galeria zdjęć
Wspomnienia Sciex z lat 2009-2013

Wraz z zakończeniem 150-tego projektu, Program Sciex opublikował zestawienia z przeprowadzonych badań z lat 2009 – 2013. Publikacja zawiera informacje na temat realizowanego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, a także dane dotyczące stypendystów i mentorów.

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją:

- Flashback 2009-2013
Jak w szwajcarskim zegarku

W jaki sposób działa szwajcarski zegarek? Perfekcyjnie! Czy tak samo może funkcjonować region, bądź cały kraj? By się o tym przekonać, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zaprasza na grę miejską „W szwajcarskim zegarku”, która odbędzie się 5 października 2013 r. w Warszawie. Początek o godzinie 11.00 przy Placu Małachowskiego.

Gra przybliży mieszkańcom miasta korzyści i możliwości, jakie niesie ze sobą Szwajcarsko-Polski Program Współpracy. W ramach rozgrywki gracze zbudują swój własny „szwajcarski zegarek” – nauczą się zarządzać swoim regionem – dowiedzą się, jak działają mechanizmy obywatelskie związane z demokracją bezpośrednią.
Uczestnicy wcielą się w rolę gospodarzy regionów. Zadaniem będzie poprawa ich funkcjonowania w zakresie ekologii, zrównoważonego transportu i energii odnawialnej, czyli w dziedzinach wspieranych przez wspomniany Program. Wykreowana w grze rzeczywistość stanie się dodatkowym wyzwaniem – korzystając z bogatej tradycji demokracji szwajcarskiej, twórcy gry zadbali o przeniesienie jej mechanizmów, takich jak na przykład referenda, w świat zarządzany przez graczy.

Chcesz zostać zegarmistrzem swojego regionu? Weź udział w grze miejskiej!
Zapisz się! www.graszwajcarska.pl
Drugie spotkanie stypendystów Sciex

22 października 2012 roku odbyła się druga konferencja Sciex Fellows. Podczas spotkania stypendyści mogli podzielić się swoimi sukcesami i doświadczeniami z przeprowadzonych badań w Szwajcarii.

- Program spotkania wraz z prezentacjami

- Galeria zdjęć
Pierwsze spotkanie stypendystów Sciex

19 października 2011 roku odbyła się pierwsza konferencja Sciex Fellows. Podczas spotkania stypendyści mogli podzielić się swoimi sukcesami i doświadczeniami z przeprowadzonych badań w Szwajcarii.

- Program spotkania wraz z prezentacjami

- Galeria zdjęć